Radio Kraków

P.A.R.N.O.


RSS

P.A.R.N.O. to intymne rozmowy o człowieku i jego wrażliwości na otaczający nas świat. To, czym zajmuje się gość będzie punktem wyjścia do rozmowy o podróży, jaką jest życie. Jako słuchacze spędzicie godzinę z nieznajomym, w ciągu której  poznacie historię jego życia, pełnego pasji, wzlotów i upadków. Zapis tego spotkania pozostanie w eterze już na zawsze.

Podcasty

Jak to jest znaleźć się znów w punkcie zero - rozmowa z Elżbietą Firek

Elżbieta Firek opowiada w Off Radiu Kraków o swojej wyboistej drodze do samorozwoju, akceptacji siebie i spełnienia nie tylko zawodowego. Uświadamia też słuchaczy z jakimi smutkami i radościami wiąże się wykonywanie zawodu aktorki. Snuje (gorzkie niestety) refleksje na temat perspektyw (bądź ich braku) jakie mają dojrzałe kobiety aktorki. Rozmowa jest też piękną ale też smutną opowieścią o walce o samą siebie. Na podcast zaprasza Kaja Sosnowska.

Nie wychodzę z domu przez 2 tygodnie i jest mi z tym dobrze - wozmowa z Asią Dollhouse Kostką

Asia Dollhouse Kostka opowiada w Off Radio Kraków o tym jaką ulgę potrafi przynieść trafnie postawiona diagnoza, jak to jest uczyć się kochać (własnego psa na przykład). Zdradzi też dlaczego identyfikuje się z Thanosem z Avangersów i dlaczego tak łatwo jest się jej pogodzić ze stratą i odchodzeniem. Będzie też oczywiście rozmowa o jej marce bieliźnianej i o tym, dlaczego szycie pięknych rzeczy daje jej tak ogromną satysfakcję. Na podcast zaprasza Kaja Sosnowska.

Znajduje spełnienie i wolność w otwartości - rozmowa z Tomkiem Rompalskim

Tomek Rompalski opowiada w Off Radio Kraków o tym jak, jako młoda homoseksualna osoba odnajdował się w strukturach ZHR. Jest to też rozmowa o otwartości na świat i ludzi, o nauce tego czym jest wolność i jak dawać tą wolność innym nie rezygnując przy okazji z samego siebie. Przybliży też słuchaczom temat otwartego związku. Na podcast zaprasza Kaja Sosnowska.

Którym modelem iPhone jesteś? - rozmowa z Markiem Kusiem

Gościem Kai Sosnowskiej w audycji P.A.R.N.O. był Marek Kuś - założyciel centrum szkoleniowego Move Therapy, trener, szkoleniowiec i terapeuta zajmujący się problemami ruchowymi oraz bólowymi. Entuzjasta neurobiologii, eksplorator psychosomatyki, propagator zdrowego podejścia do życia i ciała, który w wolnym czasie lubi skoczyć z dużych wysokości i rozwijać skrzydła w nietuzinkowych zajawkach sportowych.

Marek opowiada w OFF Radiu Kraków o swoim podejściu do zdrowia, terapii czy po prostu życia. Wytłumaczy też dlaczego nie istnieje coś takiego jak wysoka wrażliwość. Będziemy dyskutować o tym dlaczego ładowanie swoich wewnętrznych baterii jest kluczowe dla naszego zdrowia i o sposobach w jakie to można zrobić.

Zdecydowałam, że Julii już nie ma - rozmowa z Seliną Salomon

Gościnią Kai Sosnowskiej w audycji P.A.R.N.O. była Selina Salomon - aktorka, fotomodelka, stylistka fryzur, matka nastolatki i dwóch psiaków - Toma  i Tildy. Selina opowiadziała w Off Radio Kraków o najtrudniejszych momentach swojego życia, o rodzicach zmagających się z chorobą alkoholową, o tym jak jako dziesięciolatka zaczęła doświadczać myśli samobójczych i ataków paniki. Jest to opowieść o depresji i borderline, opowieść o życiu pełnym przemocy, rozpaczy i alkoholu. Ale też opowieść o walce, zwycięstwie, pięknej miłości i pasji , a przede wszystkim o nadziei.

Trzeba znaleźć czas na to, żeby się zatrzymać - rozmowa z Pawłem Budzińskim

Pierwszym gościem Kai Sosnowskiej w audycji P.A.R.N.O. był Paweł Budzik Budziński - założyciel Teatr Bakałarz, reżyser i kreator, który czasem sam staje się aktorem. Certyfikuje się w zakresie psychoterapii, a kilka razy do roku znika dla świata i resetuje głowę praktykując vipassanę.  

Paweł Budzik Budziński opowiada w OFF Radiu Kraków o tym, w jaki sposób teatr przeplata się z rzeczywistością i jak zawód terapeuty pomaga mu w pracy z aktorami. Mówi o kryzysie tożsamościowym współczesnej młodzieży, dlaczego uzależnienie od telefonu komórkowego jest jednym z największych zagrożeń dla nastolatków oraz jak przetrwać pierwsze 10 dni na Vipassanie.