Radio Kraków

Podcasty

Z Pawłem Misiem o sporcie w Gminie Liszki

Paweł Miś, wójt Gminy Liszki rozmawiał z Wojciechem Jakubowskim o bazie sportowej w Rącznej, Zalewie Krystianowskim i sporcie dzieci i młodzieży.

Józef Zborowski z KS Chochołów o skokach, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej

Józef Zborowski z Klubu Sportowego Chochołów rozmawiał z Wojciechem Jakubowskim o skoczni w Chochołowie, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, budowie "małego COSU" i wielkich nadziejach związanych ze wspaniałą młodzieżą z Chochołowa.

Łukasz Wantuch : nie jestem przemytnikiem broni, a Jaśko na niszczeniu mnie buduje swoją markę

Łukasz Wantuch – Radny Miasta Krakowa (Klub Przyjazny Kraków Jacka Majchrowskiego) rozmawiał z Wojciechem Jakubowskim o wojnie na Ukrainie, niesionej pomocy napadniętemu krajowi oraz o oskarżeniach kierowanych w stosunku do niego.

Tu Małopolska –22-09-2023

I:

Dariusz Tylek – Prawo i Sprawiedliwość
Kandydat do Sejmu RP z miejsca 8 w okręgu nr 13

Wybory.
Program.
Inwestycje w samorządzie.
Ochotnicze Straże Pożarne.


II:

Łukasz Wantuch – radny miasta Krakowa (Klub Przyjazny Kraków Jacka Majchrowskiego)

Pomoc dla Ukrainy (49 konwój humanitarny Łukasza Wantucha na Ukrainę).
Kontrowersje wokół działalności radnego.
CZAS: 10,07"

III:

Rozmowa Katarzyny Pelc z Alicją Ortynecką z organizator „#GrowWise. Zdrowie psychiczne młodzieży”.

Tu Małopolska z 15.09.2023

I:

Aleksandra Witek – Prawo i Sprawiedliwość

Kandydat do Sejmu RP z miejsca 14 w okręgu nr 13

Wybory.

Referendum.

Programy.

Inwestycje w Krakowie.

Rola kobiet w polityce.

II:

Bartosz Bocheńczak – Konfederacja, Nowa Nadzieja

Kandydat do Sejmu RP z miejsca 2 w okręgu nr 13

Wybory.

Embargo na ukraińskie zboże.

Sondaże.

Uproszczenie systemu podatkowego.

III:

Rozmowa Katarzyny Pelc z profesorem Rafałem Chrzanem, kierownikiem Kliniki Urologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, od roku również prezesem Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej na temat pacjentów z pęcherzem neurogennym.Obywatelski Kraków - 12-09-2023

I:

Kandydatka do Sejmu:

Alicja Szczepańska, z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI.

Inicjatywa Polska - nazwa partii

Wybory
Kampania
Propozycje programowe


Tomasz Urynowicz - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Niezależny.

O infrastrukturze dla zwierząt.

Tu Małopolska z 8.09.2023

I: Dominik Jaśkowiec – Koalicja Obywatelska, Platforma Obywatelska Michał Drewnicki – Prawo i Sprawiedliwość Wybory Referendum Programy Rokowania

II:

Wojciech Pasternak – Fundacja Biblioteka Domowa

Czytelnictwo

Zachęcanie do czytania

III:

Rozmowa Katarzyny Pelc z Małgorzatą Korolczuk i dr Katarzyną Dyląg z okazji Światowego Dnia FASD - Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych - zaburzeń mózgu i fizykalnych powstałych w wyniku prenatalnej ekspozycji na alkohol.Tu Małopolska z 02.09.2023 r.

I: Witold Newelicz – Korespondent wojenny TV Republika z Ukrainy. Wojna w Ukrainie. Propaganda rosyjska. II: Krzysztof Konieczka „Zyziu” – działacz Naszości. O pokoleniu Naszości, które miało odwagę krytykować rzeczywistość i już w 2000 roku nazywało Putina mordercą i zbrodniarzem, wbrew rządzącemu establishmentowi. III: Rozmowa Katarzyny Pelc: dr Dorota Wilanowska-Parda, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Kraków Południe o działalności ośrodka i jego przyszłości.

Tu Małopolska z 26-08-2023

I: Radni Krakowa: Kazimierz Chrzanowski - Przyjazny Kraków Mariusz Kękuś – Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Stawowy - Platforma-Koalicja Obywatelska Czy wybory do Sejmu bardzo zmienia Radę Krakowa ? Wybory do Rad Dzielnic. Wyzwania końca roku w mieście. Fala remontów w centrum Krakowa. II: Rozmowa Katarzyny Pelc z Agnieszką Pleti na temat Poland Business Run

Tu Małopolska z 19-08-2023

I: Tomasz Urynowicz - Agrounia, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Wybory. Samorząd. Czyste powietrze. Fundusze europejskie dla Małopolski. II: Jerzy Zięty – Prawo i Sprawiedliwość, Radny Miasta Krakowa. Remonty i korki w Krakowie. Wybory parlamentarne. Strefa pica pod chmurką. III: Rozmowa Katarzyny Pelc z dr n. med. Magdaleną Kocot-Kępską z Zakładu Badania i Leczenia Bólu Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii UJ CM, prezes Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.

Tu Małopolska z 12.08.2023

I Stanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Bartłomiej Bart Dyrcz – Kliszczackie Centrum Kultury Kultura Kliszczacka Tradycja: kultura chłopska,rękodzieło Elektryczny Baca Andrzej Dziubek – o bardzie Orawy

II

Radni Krakowa:

Kazimierz Chrzanowski -  Klub Radnych Przyjazny Kraków Jacka Majchrowskiego

Mariusz Kękuś – Prawo i Sprawiedliwość

      • Budżet Krakowa w czasie kryzysu: czy wytrzyma w 2024 roku bez dotacji centralnych ?

      Inwestycje w Krakowie – droższe niż przewidziane środki.

Tu Małopolska z 5.08.2023

Stanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim

Samorząd Małopolski – wsparcie dla szpitali.

Otwarcie kierunków medycznych na małopolskich uczelniach.

Zakończenie kariery przez Jakuba Błaszczykowskiego.

Wspomnienie zmarłych: prof. Włodzimierza Roszczynialskiego, Ryszarda Niewodowskiego oraz Teresy Starmach.

Tu Małopolska z 29.07.23

I: Grzegorz Biedroń– Prawo i Sprawiedliwość, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Stanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Ruch Turystyczny w Małopolsce Wysokie ceny odstraszają turystów ? Promocja Małopolski – czy jest wystarczająca, co można poprawić ? Pożary na RODOS II: Dorota Dyras – działaczka Prawa i Sprawiedliwości w Michałowicach Ryszard Majdzik – działacz opozycji antykomunistycznej – wiceprzewodniczący Rady Miasta Skawina, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość Czy Donald Tusk jest ryży ? Jarosław Kaczyński o Tusku. Wojna w Ukrainie. Czy grozi nam atak wagnerowców ? Czy Polska jest celem ataku hybrydowego rosji ? Płoną składowiska śmieci.

Tu Małopolska –22-07-2023

I:
Rafał Kosowski – Prawo i Sprawiedliwość, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Stanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Igrzyska Europejskie – podsumowanie: wzrost turystyki, inwestycje.
Czy w Małopolsce odbędą się Igrzyska Olimpijskie ?
Mateusz Morawiecki w Makowie Podhalańskim.
II:
Ryszard Majdzik – działacz opozycji antykomunistycznej – wiceprzewodniczący Rady Miasta Skawina, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość
Premier Mateusz Morawiecki w Makowie Podhalańskim.
Wojna w Ukrainie.
Polityczna propaganda TVN-u ws Pani Joanny, która chciała popełnić samobójstwo.
Wypadek na moście Dębnickim – kierowca był pijany.

Berenika Baranowska, Gabriela Matlak i Stanisław Bisztyga o wolontariacie w czasie IE 2023

Berenika Baranowska - odpowiedzialna za wolontariat na Igrzyskach Europejskich, Gabriela Matlak – koordynator wolontariatu Igrzysk Europejskich 2023 w Myślenicach orazStanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim.

Tu Małopolska z 08.07.2023 r.

I: Ireneusz Boczek – kompozytor, Przemysław Firek – Prezes Instytutu Promocji Kultury Polskiej. O ceremonii zakończenia Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie oraz hymnie Igrzysk Europejskich. II: Ryszard Majdzik – działacz opozycji antykomunistycznej – wiceprzewodniczący Rady Miasta Skawina, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Wojna w Ukrainie, relokacja uchodźców, wybory. III: Stanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Igrzyska Europejskie – podsumowanie. Czy w Platformie jest miejsce dla konserwatystów?

Tu Małopolska z 01-07-2023

I: Przemysław Firek – Prezes Instytutu Promocji Kultury Polskiej. Stanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. O ceremonii zakończenia Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie. II: Stanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego 1 O poziomie sportowym Igrzysk Europejskich 2023. 2 Jacek Majchrowski bez wotum zaufania. III: Ryszard Majdzik – działacz opozycji antykomunistycznej – wiceprzewodniczący Rady Miasta Skawina, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość Wojna w Ukrainie Turów i Bogatynia – zjazd Prawa i Sprawiedliwości Jacek Majchrowski bez wotum zaufania po raz drugi z rzędu Igrzyska Europejskie 2023 IV: Relacja z Festiwalu „Sami z siebie” Katarzyny Pelc artystów pacjentów Szpitala Babińskiego w Krakowie.

Stanisław Bisztyga: Przepraszam Jacka Majchrowskiego za zachowanie kolegów z krakowskiej PO

Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Stanisław Bisztyga z Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o Igrzyskach Europejskich w Krakowie i braku wotum zaufania dla prezydenta Krakowa, Jacka Majchrowskiego.

O ceremonii zakończenia IE 2023

Przemysław Firek – Prezes Instytutu Promocji Kultury Polskiej odpowiedzialny za ceremonię otwarcia i zakończenia Igrzysk Europejskich oraz Stanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w programie Tu Małopolska

Polska otrzymała europejską nagrodę za poprawę sytuacji na drogach i ograniczenie wypadków śmiertelnych w ostatniej dekadzie o połowę. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wskazał, że nagroda przyznana Polsce przez Europejską Radę Bezpieczeństwa Transportu to docenienie poprawy stopnia bezpieczeństwa na polskich drogach. Dodał, że jest to też motywacja do dalszego działania w tym zakresie.