Radio Kraków

Punkt widzenia


RSS Spotify Google Podcast

Punkt widzenia to czwartkowa rozmowa publicystyczna, podczas której równo o 18 porozmawiam z moimi gośćmi o najważniejszych tematach politycznych, społecznych, historycznych oraz kulturalnych. Czasami będą to czołowi polscy parlamentarzyści, innym razem pisarze oraz twórcy. Cel jest prosty - tam, gdzie inni się śpieszą, my będziemy mieć czas wniknąć w temat głębiej. A przez to ciekawiej.

Podcasty

Piotr Zaremba gościem programu Punkt Widzenia

Prof. Maciej Gdula gościem Punktu widzenia

Daria Gosek-Popiołek gościem Punktu widzenia z 12.08.21

Co dalej z rządem Zjednoczonej Prawicy po dymisji wicepremiera Jarosława Gowina? Jak w nowej sytuacji odnajduje się koalicja Lewicy? Czy możliwe są przedterminowe wybory? Marcin Makowski w Punkcie Widzenia rozmawia z posłanką partii Razem Darią Gosek-Popiołek.

Punkt widzenia z 5.08.2021 - Magdalena Milert

Dlaczego mieszkania z roku na rok drożeją? Czy widać kres zjawiska, które eksperci określają mianem bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości? Jak projektować miasta przyjazne mieszkańcom? Na te tematy Marcin Makowski rozmawia z urbanistką, architektką i blogerką Magdaleną Milert.

Punkt widzenia z 29.07.2021 - Małgorzata Wassermann, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Punkt widzenia z 22.07.2021

Co dalej z klubem Lewicy, czy Włodzimierz Czarzasty utrzyma swoje rządy, a może zawieszeni posłowie z Tomaszem Trelą na czele, zbudują nową formację? O powrocie Donalda Tuska, Polskim Ładzie i bieżącej polityce Marcin Makowski rozmawia z Dorotą Olko, rzeczniczka partii Razem.

Punkt widzenia z 15.08.2021

Punkt widzenia z 8.07.2021

Jak wygląda kinowy "krajobraz po burzy", którą dla przemysłu filmowego była pandemia. Czy wielcy producenci wrócą do masowej produkcji blockbusterów? Jakie filmy były "perełkami" tego okresu. Jaka przyszłość czeka platformy streamingowe i co oglądać w wakacje? Marcin Makowski rozmawia z filmoznawcą i krytykiem filmowym Michałem Oleszczykiem.

Punkt widzenia - 1.07.2021

Jak wyglądają postępy w walce z wykorzystywaniem nieletnich w Kościele? Co robi Episkopat, aby pomóc ofiarom? Gdzie można się zgłosić, gdy zostało się poszkodowanym? O nowym raporcie Episkopatu Marcin Makowski rozmawia z ks. Piotrem Studnickim, Kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Punkt widzenia z 24.06. 2021 r.

Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Jaką rolę odegra w niej nowa partia Adama Bielana - Republikanie. Czy wyciek maili najważniejszych urzędników państwowych wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w sieci polskich polityków? Co dalej z wyborem Rzecznika Praw Obywatelskich? Na bieżące tematy polityczne Marcin Makowski rozmawia z dziennikarką "Newsweeka" Dominiką Długosz.

Co dalej z Muzeum KL Plaszow?

W jaki sposób zostanie upamiętnione miejsce niemieckiego nazistowskiego obozu pracy i obozu koncentracyjnego? Czy uda się zagospodarować tę przestrzeń w sposób, który szanuje jej obecny zielony charakter, a jednocześnie dba o pamięć o ofiarach? W Punkcie Widzenia Marcin Makowski rozmawia z Martą Śmietaną z Muzeum KL Plaszow.

Arek Bielecki gościem Punktu Widzenia

Jak pandemia zmieniła rynek restauracji, nasze nawyki żywieniowe, dostawy i technologie, które za tym stoją? Co zamawialiśmy najczęściej? Jak ewoluował globalny rynek gastronomiczny? Marcin Makowski rozmawia z Arkiem Bieleckim, ekspert ds. gastronomii i delivery, współzałożycielem platformy GastroMove.

Dr Tomasz Rożek gościem Punktu widzenia

 • access_time 00:00:00
 • calendar_today Czwartek, 2021.06.03
Czego nauczyła nas pandemia? Na ile posunęła do przodu badania naukowe? Czy terazteraz gdy liczba przypadków koronawirusa spada, możemy się czuć bezpieczni? Gościem Marcina Makowskiego jest dr Tomasz Rożek, fizyk i popularyzator nauki.

Karol Wałachowski gościem audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:26:29
 • calendar_today Czwartek, 2021.05.20
Marcin Makowski rozmawiał z Karolem Wałachowskim, ekspertem do spraw miejskich w Klubie Jagiellońskim.

Wojciech Mucha gościem Punktu Widzenia

 • access_time 00:23:15
 • calendar_today Czwartek, 2021.05.13
Marcin Makowski rozmawiał z nowym naczelnym Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego Wojciechem Muchą

Jakub Kucharczuk i Paweł Musiałek gośćmi audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:26:33
 • calendar_today Czwartek, 2021.05.06
Co dla polskiej polityki oznacza przegłosowanie budżetu Unii Europejskiej, które otwiera drogę do wdrożenia Krajowego Planu Odbudowy? Na co zostaną przeznaczone te pieniądze? Jak po negocjacjach PiS-u z Lewicą zmieni się opozycja? Czy unijne środki wydamy na rozwój zielonej energetyki w Małopolsce? Marcin Makowski rozmawia z ekspertami Klubu Jagiellońskiego Jakubem Kucharczukiem i Pawłem Musiałkiem, współautorami raportu o "Zielonym konserwatyzmie", czyli ekologicznym zwrocie części środowisk konserwatywnych.

Daria Gosek-Popiołek gościem audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:25:54
 • calendar_today Czwartek, 2021.04.29
Co dalej z Europejskim Funduszem Odbudowy? Jak wyglądały negocjacje Lewicy z Prawem i Sprawiedliwością i czy oznaczają one koniec planów zjednoczenia opozycji? Jak wykorzystać środki unijne na odbudowę państwa po pandemii? Marcin Makowski rozmawia z posłanką partii Razem Darią Gosek-Popiołek.

Krzysztof Stanowski gościem audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:18:42
 • calendar_today Czwartek, 2021.04.22
Co dalej z projektem SuperLigi - czy po wycofaniu się angielskich klubów ma ona jeszcze jakikolwiek sens? Czy w ogóle miała? Czy upadek tego projektu oznacza zwycięstwo kibiców nad wielkimi pieniędzmi, które rządzą światowym futbolem, a może to początek dyskusji o reformie Ligi Mistrzów? Marcin Makowski rozmawia z Krzysztofem Stanowskim z Kanału Sportowego.

Michał Kolanko gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:19:46
 • calendar_today Czwartek, 2021.04.15
Czy czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego kończy sprawę niejasności prawnych odnośnie obsadzenia stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich? Czy PSL stworzy "nową chadecję", zapraszając do swojej inicjatywy politycznej posłów Porozumienia? Jakie szanse polityczne ma dzisiaj wyprzedzający KO ruch Szymona Hołowni? O aktualnych sprawach politycznych Marcin Makowski rozmawia z dziennikarzem "Rzeczpospolitej" Michałem Kolanko.

Minister Piotr Müller gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:24:56
 • calendar_today Czwartek, 2021.04.08
Jakie obostrzenia pandemiczne planuje rząd, co z majówką, na jakim etapie znajduje się Narodowy Program Szczepień oraz spoistość Zjednoczonej Prawicy? O tym Marcin Makowski rozmawia z rzecznikiem prasowym rządu, ministrem Piotrem Müllerem.

Waldemar Buda gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:25:29
 • calendar_today Czwartek, 2021.04.01
Jak Polska może wykorzystać fundusze z Krajowego Planu Odbudowy? 37 proc. środków w ramach KPO musi być skierowane na działania związane z klimatem - czy mamy pomysł na ich zagospodarowanie? Marcin Makowski rozmawia z sekretarzem stanu w resorcie do spraw funduszy i polityki regionalnej Waldemarem Budą.

Prof. Włodzimierz Gut gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:23:19
 • calendar_today Czwartek, 2021.03.25
W czwartek odnotowano rekord zakażeń koronawirusem w Polsce, rząd zapowiedział również nową falę restrykcji, mających na celu ograniczanie w przemieszczaniu się. Jak radzimy sobie w walce z pandemią i z tempem szczepień Marcin Makowski rozmawia z wirusologiem prof. Włodzimierzem Gutem

Krzysztof Śmieszek gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:00:00
 • calendar_today Czwartek, 2021.03.18
Jak pandemia wpływa na bieżącą politykę? Czy pokrzyżuje wybory uzupełniające na prezydenta Rzeszowa, które pierwszy raz od dawna zjednoczyły opozycję? Marcin Makowski rozmawia z posłem Lewicy Krzysztofem Śmiszkiem.

Jacek Ozdoba gościem audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:00:00
 • calendar_today Czwartek, 2021.03.11
Czym są zbrodnie środowiskowe? Jak walczyć z osobami, które działają na szkodę klimatu? Czy za wyrzucanie śmieci będzie można pójść do więzienia? O zmianach w prawie związanych z ekologią Marcin Makowski rozmawia z Jackiem Ozdobą - sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska i Klimatu.

Piotr Zaremba gościem audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:00:00
 • calendar_today Czwartek, 2021.03.04
Czy rok po wykryciu pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce, rząd dobrze radzi sobie z pandemią? Czy opcja zakupu szczepionek z Chin powinna być rozpatrzona, mimo braku atestów Unii Europejskiej? A może sama Unia, jako wspólnota interesów, nie przeszła egzaminy ze skuteczności podczas pandemii? Na te tematy Marcin Makowski rozmawia z publicystą Dziennika Gazety Prawnej oraz Interii, Piotrem Zarembą.

Joanna Miziołek gościem Marcina Makowskiego w audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:25:36
 • calendar_today Czwartek, 2021.02.25
Jak rząd radzi sobie z trzecią falą pandemii? Czy Zjednoczona Prawica przetrwa wewnętrzne podziały? Jaka przyszłość czeka Platformę Obywatelską, która światopoglądowo skręca na lewo? Marcin Makowski rozmawia z dziennikarką Wprost Joanną Miziołek.

Jakub Wiech, redaktor naczelnym portalu energetyka24.com gościem programu Punt Widzenia

 • access_time 00:25:32
 • calendar_today Czwartek, 2021.02.18
Czy przez ostrą zimę w Europie i USA, zapomnieliśmy o ociepleniu klimatu? Czym jest "zielony konserwatyzm"? Czy szansą na samodzielność energetyczną Polski jest budowa elektrowni atomowej? Co dalej z gazociągiem Nord Stream 2 i jak jego budowa może się przełożyć na gospodarkę naszego kraju? Na te tematy Marcin Makowski rozmawia z ekspertem od energetyki i klimatu Jakubem Wiechem, naczelnym portalu energetyka24.com

Łukasz Maślona gościem audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:26:29
 • calendar_today Czwartek, 2021.02.11
Co dalej z parkiem Jalu Kurka? Czy da się odzyskać tę przestrzeń w centrum miasta dla mieszkańców? Jak wyglądają plany rewitalizacji bulwarów wiślanych? Jak doszło do pożaru Archiwum Urzędu Miasta Krakowa, gdzie popełniono błędy, kto powinien ponieść odpowiedzialność? Na te tematy Marcin Makowski rozmawia z radnym stowarzyszenia Funkcja Miasto, Łukaszem Maśloną.

Witold Waszczykowski gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:24:26
 • calendar_today Czwartek, 2021.02.04
Czy polski rząd nawiąże dobre relacje z administracją prezydenta Joe Bidena? Jak wyglądają w tej chwili polskie priorytety w polityce zagranicznej? Czy sytuacja w Rosji związana z aresztowaniem Aleksieja Nawalnego może realnie zagrozić pozycji Władimira Putina? Marcin Makowski rozmawia z byłym szefem MSZ oraz europosłem PiS, Witoldem Waszczykowskim.

Sebastian Kaleta gościem audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:25:02
 • calendar_today Czwartek, 2021.01.28
Jak wygląda sytuacja polityczna w Polsce po publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego prawo aborcyjne? Czy rząd dobrze radzi sobie w walce z pandemią koronawirusa? W jaki sposób Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza kontrolować przestrzeganie wolności słowa na zagranicznych portalach społecznościowych? W Punkcie Widzenia Marcin Makowski rozmawia z ministrem Sebastianem Kaletą.

Jakim prezydentem będzie Joe Biden? Andrzej Kohut gościem audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:24:20
 • calendar_today Czwartek, 2021.01.21
W środę 20 stycznia Joe Biden został 46. prezydentem USA. Jak odejście Donalda Trumpa z Białego Domu wpłynie na relacje polsko-amerykańskie? Jakim prezydentem będzie Biden? Czy sprosta zadaniu powstrzymania pandemii oraz odbudowy amerykańskiej demokracji? Jaka polityczna przyszłość czeka Trumpa, który wyjechał do swojej posiadłości na Florydzie? O polityce USA Marcin Makowski rozmawia z amerykanistą oraz ekspertem Klubu Jagiellońskiego - Andrzejem Kohutem.

Jak zmieni się polska polityka w 2021 roku? Michał Wróblewski gościem audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:33:21
 • calendar_today Czwartek, 2021.01.14
Czy rząd wyjdzie silniejszy z walki z pandemią, a może akcja szczepionkowa, która będzie trwała zbyt długo bezpowrotnie podkopie zaufanie do Prawa i Sprawiedliwości? Co z opozycją - jakie strategie przewidziała? Czy jest przygotowana na ewentualne przyspieszone wybory? Na te tematy Marcin Makowski rozmawia w Punkcie Widzenia z Michałem Wróblewskim, dziennikarzem Wirtualnej Polski.

Jak destabilizacja amerykańskiej dyplomacji wpływa na znaczenie Ameryki na świecie?

 • access_time 00:25:20
 • calendar_today Czwartek, 2021.01.07
Zanim Joe Biden został zatwierdzony przez amerykański kongres jako 46. prezydent USA, do budynku wdarli się popierający Donalda Trumpa protestujący. Jak destabilizacja amerykańskiej dyplomacji wpływa na znaczenie Ameryki na świecie? Jak odnajdzie się w tej sytuacji polska dyplomacja? Co przyniesie rok 2021 w naszej polityce? Na te tematy Marcin Makowski rozmawia z publicystą Bartoszem Brzyskim z Klubu Jagiellońskiego.

Na ile zjednoczona jest Zjednoczona Prawica?

 • access_time 00:23:32
 • calendar_today Czwartek, 2020.12.17
Czy konkluzje do rozporządzenia o praworządności były sukcesem polskiego rządu w Brukseli, a może odroczeniem odebrania części funduszy unijnych? Na ile zjednoczona jest Zjednoczona Prawica? Jak rząd radzi sobie w walce z pandemią? Jak w obecnej sytuacji odnajduje się opozycja? Na bieżące tematy polityczne Marcin Makowski rozmawia z dziennikarzem tygodnika "wSieci" oraz portalu wPolityce.pl - Marcinem Wikło.

Co dalej z unijnymi negocjacjami budżetowymi i kwestią powiązania finansów z praworządnością?

 • access_time 00:00:00
 • calendar_today Czwartek, 2020.12.10
Czy dojdzie do kompromisu między Polską i Węgrami a resztą państw członkowskich? W jaki sposób negocjacje w Brukseli przełożą się na sytuację w krajowej polityce? Na te tematy Marcin Makowski porozmawia w Punkcie Widzenia z dr. Marcinem Kędzierskim, ekspertem Klubu Jagiellońskiego.

Polska dusza na zakręcie. Jak zmieni się nasze społeczeństwo?

 • access_time 00:24:35
 • calendar_today Czwartek, 2020.12.03
Żyjemy w czasach gwałtownych zmian społecznych, upadku dawnych autorytetów, ulicznych protestów oraz podważania dotychczasowego systemu wartości. Czy Polska zmierza ku nieuchronnej laicyzacji oraz rewolucji światopoglądowej? Czy z kraju w większości konserwatywnego, zamienimy się sekularystów? O tych wydarzeniach Marcin Makowski rozmawiał z ekonomistą i historykiem prof. Wojciechem Roszkowskim.

Czy Strajk Kobiet na trwałe zmieni polską politykę?

 • access_time 00:00:00
 • calendar_today Czwartek, 2020.11.26
Czy na naszych oczach zmienia się nie tylko układ sił w Zjednoczonej Prawicy, ale również w samym społeczeństwie? Czy obserwujemy światopoglądową rewolucję, która na trwałe podważy autorytet Kościoła oraz wprowadzi temat legalnej aborcji do debaty publicznej, a może Strajk Kobiet podzieli los KOD-u? W jakim kierunku zmierzają polskie relacje z Unią Europejską oraz USA? Na te tematy Marcin Makowski porozmawia w Punkcie Widzenia z dziennikarzem i publicystą Piotrem Zarembą.

Jak wyglądały wybory w USA widziane od środka? Marcin Wrona gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:35:06
 • calendar_today Czwartek, 2020.11.19
Jakie tajemnice skrywa Biały Dom? Czy Donald Trump ostatecznie uzna swoją porażkę i przekaże władzę Joe Bidenowi, a może czeka nas długa batalia w Sądzie Najwyższym? Czy podczas głosowania w Ameryce dochodziło do fałszerstw? Na te tematy Marcin Makowski w "Punkcie Widzenia" rozmawiał z Marcinem Wroną, korespondentem TVN w Ameryce, autorem książki "Wroną po Stanach".

Co dalej z Kościołem w Polsce? Arkadiusz Grochot gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:00:00
 • calendar_today Czwartek, 2020.11.12
Czy powstanie komisja badająca zarzuty wystosowane wobec kard. Stanisława Dziwisza? Co kryje w sobie watykański raport dotyczący przestępstw Theodore'a McCarricka? Gościem Marcina Makowskiego w "Punkcie Widzenia" będzie Arkadiusz Grochot, szef działu wiadomości portalu Stacja7.pl.

Tomasz Rożek o życiu w czasach fake newsów i pandemii koronawirusa

 • access_time 00:25:24
 • calendar_today Czwartek, 2020.11.05
Czy żyjemy w epoce nie tylko pandemii koronawirusa, ale również pandemii dezinformacji, braku zaufania do nauki oraz fake newsów? Jak radzić sobie z zalewem sprzecznych danych? Czy rozwój sieci 5G ma coś wspólnego ze zdrowiem? Czy noszenie maseczki jest niebezpieczne? Gdzie w dzisiejszych czasach szukać pewności i sprawdzonej wiedzy? Na ten temat Marcin Makowski porozmawia z dr. Tomaszem Rożkiem, byłym prowadzącym program "Sonda", fizykiem, autorem wielu książek i popularyzatorem nauki.

Grzegorz Osiecki i Joanna Miziołek gośćmi programu Punkt widzenia

 • access_time 00:00:13
 • calendar_today Czwartek, 2020.10.29
Czy Strajk Kobiet związany z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającym prawo antyaborcyjne zmieni scenę polityczną Polski? Jak rząd radzi sobie z pandemią koronawirusa? Czy w Polsce doszło już do faktycznego pęknięcia społeczeństwa na dwa, walczące ze sobą obozy? A może jest jeszcze szansa, na znalezienie kompromisu światopoglądowego. Na te tematy z Grzegorzem Osieckim z "Dziennika Gazety Prawnej" i Joanną Miziołek z "Wprost" w "Punkcie Widzenia" porozmawia Marcin Makowski.

Radosław Rak gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:31:24
 • calendar_today Czwartek, 2020.10.22
Weterynarz, mieszkaniec krakowskich Grzegórzek, pisarz - a od niedawna również zdobywca literackiej nagrody NIKE. Z Radosławem Rakiem, autorem książki "Baśń o wężowy sercu" w "Punkcie Widzenia" rozmawia Marcin Makowski.

prof. Marek Kornat z PAN w Warszawie gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:24:42
 • calendar_today Czwartek, 2020.10.15
Czy zamknięcie uniwersytetów z powodu pandemii oznacza kryzys szkolnictwa wyższego w Polsce? Jak wyglądają perspektywy na powrót do nauczania stacjonarnego? Czy wykłady i ćwiczenia można przeprowadzić rzetelnie również przez internet? Na te pytania Marcinowi Makowskiemu odpowiada prof. Marek Kornat z Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:23:41
 • calendar_today Czwartek, 2020.10.08
Jak powinna wyglądać rola Rzecznika Praw Obywatelskich w tak podzielonym politycznie kraju, jakim jest współczesna Polska? Czy RPO może opowiadać się po jednej ze stron sporu światopoglądowego, a może za wszelką cenę powinien być neutralny? Co dalej z głosowaniem i ewentualnymi kontrkandydatami, których formalnie brak? Marcin Makowski w "Punkcie Widzenia" rozmawia z mecenas Zuzanną Rudzińską-Bluszcz, kandydatką na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Prof. Andrzej Szczerski gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:22:26
 • calendar_today Czwartek, 2020.10.01
Jak pandemia wpłynęła na muzea oraz instytucje kultury? Czy krakowianie, przy znaczącym odpływie turystów, postawili na zwiedzanie swojego miasta? Jakie wystawy w gmachu głównym szykuje Muzeum Narodowe? Kim był zapomniany dzisiaj artysta Szymon Czechowicz i czy właśnie zacznie się moda na jego obrazy? Na te pytania w "Punkcie widzenia" Marcinowi Makowskiemu odpowie prof. Andrzej Szczerski, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie.

Daria Gosek-Popiołek gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:23:56
 • calendar_today Czwartek, 2020.09.24
Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? Jakie były prawdziwe podstawy kryzysu rządowego i kto ostatecznie okazał się jego zwycięzcą? Jak w tej sytuacji zachowała się opozycja - czy podzielona wewnętrznie nie wykorzystała swojej szansy? Co dalej z Lewicą Razem, czy "Piątka dla zwierząt" Prawa i Sprawiedliwości zabrała z agendy lewicowej formacji tematykę ekologiczną i prozwierzęcą? Na te tematy w "Punkcie Widzenia" Marcin Makowski rozmawia z posłanką Partii Razem Darią Gosek-Popiołek.

Tomasz Terlikowski gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:21:31
 • calendar_today Czwartek, 2020.09.17
Jak w XXI wieku zmieni się polski Kościół? Czy przetrwa kryzys powołań, spadek praktyk religijnych oraz zmaganie się z przestępstwami pedofilii we własnych szeregach? Co dalej z polskim episkopatem, czy powinien podać się do dymisji? Na te tematy Marcin Makowski w "Punkcie Widzenia" rozmawia z dziennikarzem i autorem książek o tematyce religijnej, Tomaszem Terlikowskim.

Tomasz Terlikowski gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:21:31
 • calendar_today Czwartek, 2020.09.17
Jak w XXI wieku zmieni się polski Kościół? Czy przetrwa kryzys powołań, spadek praktyk religijnych oraz zmaganie się z przestępstwami pedofilii we własnych szeregach? Co dalej z polskim episkopatem, czy powinien podać się do dymisji? Na te tematy Marcin Makowski w "Punkcie Widzenia" rozmawia z dziennikarzem i autorem książek o tematyce religijnej, Tomaszem Terlikowskim.

Sławomir Dębski gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:25:02
 • calendar_today Czwartek, 2020.09.10
Jak w obliczu demokratycznych protestów na Białorusi powinna się zachować Polska? Jak przyjęto na Forum Ekonomicznym w Karpaczu kandydatkę na prezydenta Swietłanę Cichanouską? Czy jesteśmy gotowi na ataki propagandowe płynące z Kremla? Co zrobią Niemcy w sytuacji coraz większej presji na zaprzestanie prac nad gazociągiem Nord Stream 2? Na te tematy Marcin Makowski w audycji "Punkt Widzenia" rozmawia ze Sławomirem Dębskim, dyrektorem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Sławomir Dębski gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:25:02
 • calendar_today Czwartek, 2020.09.10
Jak w obliczu demokratycznych protestów na Białorusi powinna się zachować Polska? Jak przyjęto na Forum Ekonomicznym w Karpaczu kandydatkę na prezydenta Swietłanę Cichanouską? Czy jesteśmy gotowi na ataki propagandowe płynące z Kremla? Co zrobią Niemcy w sytuacji coraz większej presji na zaprzestanie prac nad gazociągiem Nord Stream 2? Na te tematy Marcin Makowski w audycji "Punkt Widzenia" rozmawia ze Sławomirem Dębskim, dyrektorem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.