Radio Kraków

Punkt widzenia


RSS Spotify Google Podcast

Punkt widzenia to czwartkowa rozmowa publicystyczna, podczas której równo o 18 porozmawiam z moimi gośćmi o najważniejszych tematach politycznych, społecznych, historycznych oraz kulturalnych. Czasami będą to czołowi polscy parlamentarzyści, innym razem pisarze oraz twórcy. Cel jest prosty - tam, gdzie inni się śpieszą, my będziemy mieć czas wniknąć w temat głębiej. A przez to ciekawiej.

Podcasty

Piotr Zaremba gościem programu Punkt Widzenia

Prof. Maciej Gdula gościem Punktu widzenia

Daria Gosek-Popiołek gościem Punktu widzenia z 12.08.21

Co dalej z rządem Zjednoczonej Prawicy po dymisji wicepremiera Jarosława Gowina? Jak w nowej sytuacji odnajduje się koalicja Lewicy? Czy możliwe są przedterminowe wybory? Marcin Makowski w Punkcie Widzenia rozmawia z posłanką partii Razem Darią Gosek-Popiołek.

Punkt widzenia z 5.08.2021 - Magdalena Milert

Dlaczego mieszkania z roku na rok drożeją? Czy widać kres zjawiska, które eksperci określają mianem bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości? Jak projektować miasta przyjazne mieszkańcom? Na te tematy Marcin Makowski rozmawia z urbanistką, architektką i blogerką Magdaleną Milert.

Punkt widzenia z 29.07.2021 - Małgorzata Wassermann, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Punkt widzenia z 22.07.2021

Co dalej z klubem Lewicy, czy Włodzimierz Czarzasty utrzyma swoje rządy, a może zawieszeni posłowie z Tomaszem Trelą na czele, zbudują nową formację? O powrocie Donalda Tuska, Polskim Ładzie i bieżącej polityce Marcin Makowski rozmawia z Dorotą Olko, rzeczniczka partii Razem.

Punkt widzenia z 15.08.2021

Punkt widzenia z 8.07.2021

Jak wygląda kinowy "krajobraz po burzy", którą dla przemysłu filmowego była pandemia. Czy wielcy producenci wrócą do masowej produkcji blockbusterów? Jakie filmy były "perełkami" tego okresu. Jaka przyszłość czeka platformy streamingowe i co oglądać w wakacje? Marcin Makowski rozmawia z filmoznawcą i krytykiem filmowym Michałem Oleszczykiem.

Punkt widzenia - 1.07.2021

Jak wyglądają postępy w walce z wykorzystywaniem nieletnich w Kościele? Co robi Episkopat, aby pomóc ofiarom? Gdzie można się zgłosić, gdy zostało się poszkodowanym? O nowym raporcie Episkopatu Marcin Makowski rozmawia z ks. Piotrem Studnickim, Kierownikiem Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Punkt widzenia z 24.06. 2021 r.

Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki? Jaką rolę odegra w niej nowa partia Adama Bielana - Republikanie. Czy wyciek maili najważniejszych urzędników państwowych wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w sieci polskich polityków? Co dalej z wyborem Rzecznika Praw Obywatelskich? Na bieżące tematy polityczne Marcin Makowski rozmawia z dziennikarką "Newsweeka" Dominiką Długosz.

Co dalej z Muzeum KL Plaszow?

W jaki sposób zostanie upamiętnione miejsce niemieckiego nazistowskiego obozu pracy i obozu koncentracyjnego? Czy uda się zagospodarować tę przestrzeń w sposób, który szanuje jej obecny zielony charakter, a jednocześnie dba o pamięć o ofiarach? W Punkcie Widzenia Marcin Makowski rozmawia z Martą Śmietaną z Muzeum KL Plaszow.

Dr Tomasz Rożek gościem Punktu widzenia

 • access_time 00:00:00
 • calendar_today Czwartek, 2021.06.03
Czego nauczyła nas pandemia? Na ile posunęła do przodu badania naukowe? Czy terazteraz gdy liczba przypadków koronawirusa spada, możemy się czuć bezpieczni? Gościem Marcina Makowskiego jest dr Tomasz Rożek, fizyk i popularyzator nauki.

Karol Wałachowski gościem audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:26:29
 • calendar_today Czwartek, 2021.05.20
Marcin Makowski rozmawiał z Karolem Wałachowskim, ekspertem do spraw miejskich w Klubie Jagiellońskim.

Wojciech Mucha gościem Punktu Widzenia

 • access_time 00:23:15
 • calendar_today Czwartek, 2021.05.13
Marcin Makowski rozmawiał z nowym naczelnym Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego Wojciechem Muchą

Jakub Kucharczuk i Paweł Musiałek gośćmi audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:26:33
 • calendar_today Czwartek, 2021.05.06
Co dla polskiej polityki oznacza przegłosowanie budżetu Unii Europejskiej, które otwiera drogę do wdrożenia Krajowego Planu Odbudowy? Na co zostaną przeznaczone te pieniądze? Jak po negocjacjach PiS-u z Lewicą zmieni się opozycja? Czy unijne środki wydamy na rozwój zielonej energetyki w Małopolsce? Marcin Makowski rozmawia z ekspertami Klubu Jagiellońskiego Jakubem Kucharczukiem i Pawłem Musiałkiem, współautorami raportu o "Zielonym konserwatyzmie", czyli ekologicznym zwrocie części środowisk konserwatywnych.

Daria Gosek-Popiołek gościem audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:25:54
 • calendar_today Czwartek, 2021.04.29
Co dalej z Europejskim Funduszem Odbudowy? Jak wyglądały negocjacje Lewicy z Prawem i Sprawiedliwością i czy oznaczają one koniec planów zjednoczenia opozycji? Jak wykorzystać środki unijne na odbudowę państwa po pandemii? Marcin Makowski rozmawia z posłanką partii Razem Darią Gosek-Popiołek.

Krzysztof Stanowski gościem audycji Punkt Widzenia

 • access_time 00:18:42
 • calendar_today Czwartek, 2021.04.22
Co dalej z projektem SuperLigi - czy po wycofaniu się angielskich klubów ma ona jeszcze jakikolwiek sens? Czy w ogóle miała? Czy upadek tego projektu oznacza zwycięstwo kibiców nad wielkimi pieniędzmi, które rządzą światowym futbolem, a może to początek dyskusji o reformie Ligi Mistrzów? Marcin Makowski rozmawia z Krzysztofem Stanowskim z Kanału Sportowego.

Michał Kolanko gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:19:46
 • calendar_today Czwartek, 2021.04.15
Czy czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego kończy sprawę niejasności prawnych odnośnie obsadzenia stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich? Czy PSL stworzy "nową chadecję", zapraszając do swojej inicjatywy politycznej posłów Porozumienia? Jakie szanse polityczne ma dzisiaj wyprzedzający KO ruch Szymona Hołowni? O aktualnych sprawach politycznych Marcin Makowski rozmawia z dziennikarzem "Rzeczpospolitej" Michałem Kolanko.

Minister Piotr Müller gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:24:56
 • calendar_today Czwartek, 2021.04.08
Jakie obostrzenia pandemiczne planuje rząd, co z majówką, na jakim etapie znajduje się Narodowy Program Szczepień oraz spoistość Zjednoczonej Prawicy? O tym Marcin Makowski rozmawia z rzecznikiem prasowym rządu, ministrem Piotrem Müllerem.

Waldemar Buda gościem audycji Punkt widzenia

 • access_time 00:25:29
 • calendar_today Czwartek, 2021.04.01
Jak Polska może wykorzystać fundusze z Krajowego Planu Odbudowy? 37 proc. środków w ramach KPO musi być skierowane na działania związane z klimatem - czy mamy pomysł na ich zagospodarowanie? Marcin Makowski rozmawia z sekretarzem stanu w resorcie do spraw funduszy i polityki regionalnej Waldemarem Budą.