Radio Kraków

Podcasty

Felieton O. Kłoczowskiego z 15.05.2022 r.

O. Kłoczowski ponownie sięga po twórczość Czesława Miłosza. Rozwija myśl o ćwiczeniu duchowym. Posłuchajcie!

Felieton O. Kłoczowskiego z 10.04.2022 r.

O. Kłoczowski o traktacie teologicznym, ale nie będzie to wykład akademicki. Dominikanin sięga po Czesława Miłosza.

Felieton O. Kłoczowskiego z 3.04.2022 r.

"Ojciec Jan Andrzej Kłoczowski, jak wielu z nas, z niepokojem patrzy na wydarzenia za naszą wschodnią granicą. Czy wsparcie dla Ukrainy musi oznaczać nienawiść do Rosjan?" - pyta dominikanin...

Felieton O. Kłoczowskiego z 27.03.2022 r.

"Dalej myślami jesteśmy na Wschodzie..." - tymi słowy swój felieton zaczyna O. Kłoczowski. "Prawdy nieoczywiste" w niedziele w Radiu Kraków.

Felieton O. Kłoczowskiego z 20.03.2022 r.

"Miałem inny plan naszych spotkań, mieliśmy przygotowywać się do Świąt Wielkiej Nocy. Tymczasem wybuchła wojna...". Felieton dominikanina, o. Jana Andrzeja Kłoczowskiego jak co niedzielę w Radiu Kraków.

Felieton O. Kłoczowskiego z 13.03.2022 r.

Po przejściu Morza Czerwonego, znaleźli się w okolicy Góry Synaj. Tu mieli na nowo spotkać się z Bogiem. Co ma być naszym światłem, które wskaże nam dalszą drogę? Niedzielny felieton o. Kłoczowskiego.

Felieton O. Kłoczowskiego z 6.03.2022 r.

Słowa O. Kłoczowskiego na Wielki Post.

Felieton O. Kłoczowskiego z 27.02.2022 r.

"Prawdy nieoczywiste" w niedziele na antenie Radia Kraków.

Felieton O. Kłoczowskiego z 20.02.2022 r.

95. urodziny Radia Kraków, 800 lat Dominikanów w Polsce i parę innych ważnych dat. Posłuchajcie felietonu o. Jana Andrzeja Kłoczowskiego - dominikanina.

Dialog z Sokratesem. Felieton z 13.02.2022 r.

"Chętnie spotkałbym Sokratesa na którejś z krakowskich ulic, ale nie dane mi to jest. Pozostaje mi więc, to co zapisane, ale nawet nie przez niego tylko pośredników, np. Platona" - mówi O. Kłoczowski w Radiu Kraków.

O. Kłoczowski o sumieniu. Felieton z 6.02.2022 r.

"Prawdy nieoczywiste" w niedziele w Radiu Kraków.

Co starożytni mają nam jeszcze do powiedzenia?

Co to znaczy być sobą, przekraczać siebie?

W zeszłym tygodniu O. J.A. Kłoczowski przywołał spotkanie Aleksandra Wielkiego z Diogenesem. Dziś kolejna część rozważań. Cóż znaczy "przekraczać siebie"? Czy chodzi tylko o fizyczny ruch czy też może przesuwanie się w innym kierunku myślowym?

Felieton z 9.01.2022 r.

Dzisiejsza niedziela to symboliczne zamknięcie okresu liturgicznego, kiedy przeżywamy tajemnicę Bożego Narodzenia - mówi O. Kłoczowski w swym felietonie.

Felieton O. Kłoczowskiego w Święto Trzech Króli (6.01.2022 r.)

"W Ewangelii czytamy o Mędrcach ze Wschodu, którzy udali się, by zobaczyć tę niezwykłą postać, która niewątpliwie przybyła od Boga"

Felieton O. Kłoczowskiego z 2.01.2022 r.

O. Kłoczowski wraca do kilku Psalmów (w przekładzie Czesława Miłosza), jakże ważnej części Biblii.

Świąteczny felieton O. J.A. Kłoczowskiego

"Dziś święto rodziny z Nazaretu: Jezusa, Matki Maryi i Józefa, o którym często w kolędach śpiewa się: (...) i Józef stary ono pielęgnował. Czy Józef rzeczywiście był takim dostojnym starcem?" - pyta O. Kłoczowski.

O. Kłoczowski w przedświątecznym felietonie

"Postanowiłem porozmawiać z Państwem tym razem nie rozmawiać o tajemnicy Bożego Narodzenia, ale o naszej polskiej tradycji wigilijnego stołu, o pozostawieniu pustego miejsca przy stole dla przybysza, a może uchodźcy?" - mówił O. J.A. Kłoczowski.

O. Kłoczowski sięga po wiersz T. S. Eliota "Wydrążeni ludzie"

"Jego poezja była bardzo mocno związana z tym, jakie jest życie człowieka w naszym XX wieku, a wiersze powstawały między końcem I a początkiem II wojny światowej" - mówi O. J.A. Kłoczowski.

O. Kłoczowski pyta o to, czym jest sumienie? Felieton z 5.12.2021