Radio Kraków

Duopop


RSS

W tej audycji: kochamy, przepraszamy, wybaczamy błędy, dajemy drugą szansę, zachwycamy się chwytliwymi refrenami, przyglądamy aranżacyjnym niuansom, powtarzamy anegdoty i pogrążamy w nerdozie. Podczas naszych cotygodniowych spotkań porozmawiamy o najciekawszych albumach w historii muzyki rozrywkowej, przedstawimy swoje prywatne rankingi utworów „na temat”, a nade wszystko: postaramy się dowieść, że pop ocala ludzi i narody. Na program w OFF Radiu Kraków zapraszają Łukasz Konatowicz i Mateusz Witkowski. Słuchaj na www.off.radiokrakow.pl!

Podcasty

Duopop: Maanam - "Maanam"

O debiutanckim albumie Maanamu z członkami punkowego zespołu Hugayz rozmawia Łukasz Konatowicz. Polscy Siouxsie & the Banshees, polskie Dire Straits, a może po prostu polski Maanam?

Duopop: hity z najntisowych ekranizacji komiksów

Najnowszy Batman może nie obfituje w piosenki, ale premiera stanowi niezłą okazję, by przyjrzeć się hitom z najntisowych ekranizacji komiksów. W ostatnim „Duopopie” sporo numerów z Batmanów, ale i z „Kruka”, „Tank Girl” czy „Spawna”.

Niemal kompletną playlistę znajdziecie tutaj: https://open.spotify.com/playlist/04oSzIzJ3oyyt4hOBxOIvj?si=7bf9fb7bfa9842bc

Duopop: The Car Is On Fire - Lake & Flames

Mateusz Witkowski i Łukasz Konatowicz rozmawiają o długiej, eklektycznej, ambitnej i niespodziewanie nagrodzonej Fryderykiem drugiej płycie The Car Is On Fire.

DUOPOP: 1991 w muzyce

My Bloody Valentine, Massive Attack, Talk Talk, De La Soul, Nirvana, Primal Scream, A Tribe Called Quest... Łukasz Konatowicz i Mateusz Witkowski wracają do muzyki z roku 1991.

DUOPOP: 1982 w muzyce

Kate Bush, Prince, Orange Juice, The Cure, XTC, ABC i wielu innych - Łukasz Konatowicz i Mateusz Witkowski rozmawiają o muzyce z roku 1982. Gośćmi programu są Kuba Ambrożewski i Michał "Afrojax" Hoffmann.

DUOPOP: The Cure - „Disintegration”

Zdaniem Kyle’a z „South Parku”: najlepsza płyta w historii. A zdaniem prowadzących „Duopopu”? Przekonajcie się sami. Mateusz Witkowski i Łukasz Konatowicz porozmawiali bowiem o „Disintegration”, słynnym albumie The Cure z 1989 roku.