Radio Kraków

Podcasty

"Obywatelski Kraków" z dnia 29-11-2022 r.

I:

Filip Szatanik - Rzecznik Prasowy spółki Kraków 5020
O Spółce Kraków 5020 po kolejnym posiedzeniu Komisji Rady Miasta Krakowa do spraw zbadania wydatków Gminy Miejskiej Kraków i spółki Kraków 5020 w zakresie działalności spółki i Prezydenta Miasta Krakowa.


II:

Łukasz Maślona - Radny Miasta Krakowa i Przewodniczący doraźnej Komisji Rady Miasta Krakowa do spraw zbadania wydatków Gminy Miejskiej Kraków i spółki Kraków 5020 w zakresie działalności spółki i Prezydenta Miasta Krakowa.

Pierwsze wnioski po 4  posiedzeniach komisji

"Obywatelski Kraków" z dnia 22-11-2022 r.

Szczęsny Filipiak – Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Krakowie. Budżet Miasta Krakowa. Czy PO poprze budżet ? Ruch Odnowy Samorządu Małopolski Czy PO w Krakowie wystawi własnego kandydata na Prezydenta Miasta?

"Obywatelski Kraków" z dnia 15-11-2022 r.

Staniław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego


oraz


Ryszard Majdzik – działacz opozycji antykomunistycznej – wiceprzewodniczący Rady Miasta Skawina, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość

"Obywatelski Kraków" z dnia 25-10-2022 r.

Szczęsny Filipiak – Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Krakowie, Przewodniczący Zarządu i Rady Dzielnicy VII Zwierzyniec.

Mariusz Waszkiewicz - Towarzystwo na Rzecz Ochrony Przyrody.

Budowa trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej.

Obywatelski Kraków, audycja z 18.10.2022 r.

Iwona Niedźwiedź, sądeczanka, niegdyś reprezentantka Polski w piłce ręcznej, dziś komentatorka sportowa była gościem Wojciecha Jakubowskiego. "Sport jest moją pasją, tak właściwie to się z nim nie rozstałam. Ale brakuje mi mojej drużyny. To jest jak życie w rodzinie". "Takie wydarzenia jak Europejski Kongres Sportu i Turystyki są niezwykle cenne" - dodaje.

"Obywatelski Kraków" z dnia 11-10-2022 r.

Stanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego

Oraz

Ryszard Majdzik – działacz opozycji antykomunistycznej – wiceprzewodniczący Rady Miasta Skawina, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość


Wojna w Ukrainie – bestialskie bombardowanie ludności cywilnej.

Kanclerz Olaf Scholz - Berlin planuje utworzyć fundusz o wartości 200 mld euro, by skompensować wysokie ceny gazu - czy istnieje solidaryzm w UE?

Polskie siatkarki w 1/4 Mistrzostw Świata w Siatkówce.

Czy Wisła Kraków wpadła w korkociąg degradacyjny?

"Obywatelski Kraków" z dnia 04-10-2022 r.

Stanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego

oraz

Ryszard Majdzik – działacz opozycji antykomunistycznej – wiceprzewodniczący Rady Miasta Skawina, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość


1.    Śmierć Mieczysława Gila – Legendy Nowohuckiej Solidarności
2.    Wojna w Ukrainie
3.    Przedłużenie kadencji Samorządów

"Obywatelski Kraków" z dnia 27-09-2022 r.

Stanisław Bisztyga – Platforma Obywatelska, Koalicja Obywatelska, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Ryszard Majdzik – działacz opozycji antykomunistycznej – wiceprzewodniczący Rady Miasta Skawina, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość


1.    Uchwała antysmogowa.
2.    Otwarcie Baltic Pipe.
3.    Ordery Orła Białego dla działaczy KOR.

Obywatelski Kraków z 20.09.2022

Agnieszka Łętocha – mieszkanka Krakowa walcząca o prawa mieszkańców. Czy w Krakowie jest za dużo sklepów z alkoholem? Czy wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w Krakowie w godzinach 23.00 do 6.00 rano w sklepach detalicznych na terenie Krakowa?

Agnieszka Łętocha: Niska cena i łatwa dostępność generuje wielki wzrost spożycia alkoholu

Możliwość zakupu alkoholu przez całą dobą i niska cena to nie tylko większe spożycie alkoholu, ale również ogromny problem dla mieszkańców sąsiadujących z tymi sklepami. To również ogromne koszta, które ponoszą wszyscy mieszkańcy na interwencje medyczne i policji. O problemach związanych z nadmierną ilością sklepów oferujących alkohol w Krakowie rozmawiała Agnieszka Łętocha – mieszkanka Krakowa z Wojciechem Jakubowskim.

Obywatelski Kraków z 13.09.2022

Tomasz Urynowicz – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Porozumienie Jarosława Gowina. Ryszard Majdzik – działacz opozycji antykomunistycznej, wiceprzewodniczący Rady Miasta Skawina, Klub Prawo i Sprawiedliwość. Czy przełożyć wejście w życie przepisów antysmogowych ? Bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Obywatelski Kraków z 6.09.2022

I część: Aleksandra Rogalińska - Stowarzyszenie Kraków dla mieszkańców, Alternatywa Młodych dla Krakowa. Obywatelski projekt Uchwały Rady Miasta Krakowa o wyłączeniu spod sprzedaży niektórych gruntów i nieruchomości miejskich.

II część:


Rozmowa Katarzyny Pelc z dr Moniką Mach-Tomalską z Oddziału Immunologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie na temat roli czasu snu u dzieci.

"Obywatelski Kraków" z dnia 30-08-2022 r.

I część:
Michał Białoński - dziennikarz, Interia.pl.

Wspomnienie dziennikarza Gazety Krakowskiej, Dziennika Polskiego i Czasu Krakowskiego, wielkiego kibica Cracovii - Andrzeja Stanowskiego.


II część:

Maciej Krzyżanowski – Działacz społeczny, adwokat, przyjaciel zmarłej Wandy Szajowskiej.

Wspomnienie zmarłej najstarszej Polki, Krakowianki, pianistki - Wandy Szajowskiej.

"Obywatelski Kraków" z dnia 23-08-2022 r.

I część:

Ewa Owerczuk – Partia Razem.

Sytuacja w MPK w Krakowie - brak kierowców.
Okrojone linie autobusowe od 1 września 2023 roku.
Warunki pracy w MPK.
Czy należy zdymisjonować prezesa MPK w Krakowie - Rafała Świerczyńskiego?


II część:


Piotr Jurczyk - motorniczy, Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność w MPK.

Czy w MPK zarabia się godnie?
Dlaczego brakuje chętnych do pracy na stanowisku kierowcy?
Umowy śmieciowe.
Czy w MPK będzie strajk?


Obywatelski Kraków z dnia 16-08-2022 r.

I część: Piotr Kisielewski Pęczek – Stowarzyszenie Terytorialni Czy wojsko jest potrzebne? Czy organizacje paramilitarne mają sens? Co dają szkolenia wojskowe? II część: Stanisaw Bisztyga - Radny Województwa Małopolskiego, Klub radnych: Platforma, Nowoczesna-Koalicja Obywatelska. Łukasz Wantuch - Radny Miasta Krakowa, Klub radnych Przyjazny Kraków. Czy należy wyburzyć Stadion Miejski, na którym gra Wisła Kraków? Baza sportowa w Krakowie.

Obywatelski Kraków" z dnia 09-08-2022 r.

I część:

Krzysztof Kwarciak – Stowarzyszenie Ulepszamy Kraków!, Radny Dzielnicy VII – Zwierzyniec.

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa.
Dlaczego remonty w Krakowie trwają tak długo.
Czemu nie ma kar dla nierzetelnych wykonawców ?II część:

Dawid Serafin – dziennikarz, Interia.pl


Baran (a raczej Owca) wynajęty przez Urząd Miasta Krakowa za 6 000 zł na konferencję prasową wiceprezydenta Krakowa Andrzeja Kuliga.
Czy Kraków szanuje pieniądze podatnika ?

Obywatelski Kraków z dnia 02-08-2022 r.

I część: Ewa Owerczuk – Partia Razem Wyprzedaż majątku Krakowa (Kamienice przy Wąskiej 4, Sołtyka 9 i inne). II część: Michał Białoński – Interia.pl. Dziennikarz sportowy. Najlepszy start Cracovii w lidze od 1939 roku – 3 mecze i 9 punktów. Jedyna drużyna w Ekstraklasie bez straty bramki. Wisła Kraków – krajobraz po spadku z Ekstraklasy – czy jest szansa na nowe otwarcie?

Obywatelski Kraków - 26-07-2022

I część:

Piotr Kubiczek - mieszkaniec Krakowa, który prowadzi sklep socjalny dla Ukraińców przy Kalwaryjskiej w Krakowie.

Pomoc dla Ukrainy – uchodźcy wojenni w Krakowie.

II część:

Rafał Komarewicz - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Klub Radnych Przyjazny Kraków Jacka Majchrowskiego.

Stanisław Moryc – niezależny Radny Miasta Krakowa.

O sensowności składania interpelacji przez Radnych Miasta Krakowa

"Obywatelski Kraków" z dnia 19-07-2022 r.

I część: Tomasz Borejza – dziennikarz, portal Krowoderska.pl. Występy Jacka Majchrowskiego w prywatnej telewizji za pieniądze podatnika. Stosunek Jacka Majchrowskiego i Urzędu Miasta Krakowa do wolnych mediów. Radny Adam Migdał z Klubu Radnych Przyjazny Kraków z pracą w MPK. II część: Szczęsny Filipiak - Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Krakowie. Czy Jacek Majchrowski wystartuje w wyborach na Prezydenta Krakowa? Kto kandydatem PO w Krakowie na urząd prezydenta miasta (Bogdan Klich czy Aleksander Miszalski?).

"Obywatelski Kraków" z dnia 12-07-2022 r.

I część: Jerzy Zięty - Radny Miasta Krakowa, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość, Łukasz Wantuch - Klub Radnych Przyjazny Kraków Jacka Majchrowskiego. Pomoc dla Ukrainy – konwoje humanitarne dla walczących i poszkodowanych organizowane przez Radnych Miasta Krakowa. II część: Michał Drewnicki - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Pomnik Orląt Lwowskich w Parku imienia Wisławy Szymborskiej przy ulicy Karmelickiej w Krakowie – dlaczego budzi kontrowersje?