Radio Kraków

NGO mają głos


RSS Spotify

Ile jest w Polsce organizacji społecznych? Jak pomagają? Gdzie jest ich najwięcej? W Radiu Kraków rozmawiamy o współczesnych obliczach dobroczynności. O tym, co cieszy i co jest powodem do dumy, ale także o trudnościach i przeszkodach, na jakie natrafiają organizacje pozarządowe.  Czy to rosnąca świadomość i wrażliwość społeczna rodzi takie rzesze wolontariuszy, czy moda i styl? W jakim stopniu działania takie mogą opierać na spontaniczności, a w którym momencie potrzebne są struktury niemal korporacyjne? W jakim zakresie ważne jest wsparcie  prawne czy medialne?

W każdy czwartek w  Radiu Kraków w Magazynie "O tym się mówi" po godz. 13.30 gościć będziemy przedstawicieli organizacji pozarządowych. Zaprasza Marzena Florkowska.

Podcasty

Doktors Africa pomagają także Ukraińcom i osobom w kryzysie bezdomności

O działaniach Fundacji Dobroczynności Lekarskiej rozmawia Marzena Florkowska.

Akcja "Paczka pod choinkę" organizowana przez Fundację " Z rąk do rąk" we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa

Święta Bożego Narodzenia już za miesiąc i także za miesiąc dzieci będą czekały na prezenty. By wszystkie dzieci dostały prezenty, po raz trzeci rusza akcja "Paczka pod choinkę"   organizowana przez Fundację " Z rąk do rąk"  we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. O szczegóły pyta Marzena Florkowska.

Czy można odpocząć od wojny czyli kolejne działania Fundacji Wolno Nam

Opieka wytchnieniowa dla ofiar wojny i tortur - czy da się odpocząć od wojny? Jak po kilku tygodniach wrócić do wojennej rzeczywistości?
Działania Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego ciągle potrzebne.
Pomoc dla osób przebywających w ośrodkach dla uchodźców np. na Litwie. Nie tylko odzież czy żywność, ale także materiały plastyczne, bo wśród uchodźców nie brakuje także artystów.

O kolejnych projektach Fundacji Wolno Nam rozmawiają: Agnieszka Kontek, psycholożka, dyrektorka ds. społecznych i Marzena Florkowska.
 

Fundacja Wolno Nam m.in. o wolnej zabawie

Wsparcie osób w kryzysie uchodźczym

Celem Fundacji Wolno Nam jest m.in. pomoc dla osób w kryzysie uchodźczym,  prowadzenie punktów  zakwaterowania, holistyczne postrzeganie ludzkich potrzeb, integracja z mieszkańcami Krakowa, dodatkowe wsparcie dla dzieci w formie wolnej zabawy, a także transporty do Ukrainy z pomocą humanitarną.

WIĘCEJ

O szczegółach działań rozmawiają: Aga Kubiak, neuropsycholożka, dyrektorka do spraw realizacji wizji i misji Fundacji Wolno Nam i Marzena Florkowska.