Radio Kraków

Kącik muzyki filmowej


RSS Google Podcast

Filmy familijne, bajki, seriale oglądane przez młodzież, przeboje z czasów zamierzchłych. A wszystko to pokazane od strony muzycznej.

Podcasty

"Mitchellowie kontra maszyny"

 • access_time 00:06:22
 • calendar_today Niedziela, 2021.06.06
Kaja Łuczyńska filmoznawczyni i Wioletta Gawlik rozmawiają na temat filmu animowanego "Mitchellowie kontra maszyny", który światową premierę miał 22.04.2021 r. To animacja, która skupia się na relacjach na linii dzieci-rodzice. Wspólny wyjazd jeszcze mocniej spaja członków rodziny, zwłaszcza że podczas wyprawy trzeba uratować świat. Produkcja spotkała się z bardzo pozytywną reakcją krytyków filmowych.

 

"Sekrety morza"

 • access_time 00:06:35
 • calendar_today Niedziela, 2021.05.23
"Sekrety morza" w reżyserii Tomma Moore`a to złożony na poziomie wizualnym i fabularnym film animowany. Pełen baśniowych, ludowych wątków i irlandzkich legend. Film ciekawy, inny niż wszystkie, wart polecenia - przekonuje Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

“Rabuś z pociągu”

 • access_time 00:05:39
 • calendar_today Niedziela, 2021.05.09
"Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" to seria filmów o brawurowych detektywach oparta na książkach autorstwa Martina Widmarka. To bardzo lubiany przez dzieci cykl filmów familijnych. Niedawno w kinach miała premierę najnowsza część serii przygód małych detektywów “Rabuś z pociągu”. Walorami filmu są: mocny morał, brak nachalnego dydaktyzmu i wciągająca akcja - przekonuje Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni. Gościa podejmuje Wioletta Gawlik.

“Co w duszy gra”

 • access_time 00:05:32
 • calendar_today Niedziela, 2021.04.11
Od 5 marca na dużych ekranach można oglądać najnowszą animację Pixara "Co w duszy gra". To film o spełnianiu marzeń, o niemarnowaniu czasu, o sensie życia, ale i o celebracji najdrobniejszych chwil życia. Choć często porównywany do "W głowie się nie mieści", to zachwyca minimalizmem designu i jazzową muzyką. Dedykowany jest dzieciom powyżej 7 roku życia, choć fabuła zachwyca również dorosłych. O filmie rozmawiają Wioletta Gawlik i Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni.

 

Cały świat Romy

 • access_time 00:05:54
 • calendar_today Niedziela, 2021.03.21
"Cały świat Romy" to film aktorski, który pokazuje historię bardzo osamotnionej jedynaczki. Mama jest zapracowana, tata nieustannie nieobecny, a babcia niedostępna emocjonalnie. Świat Romy jest trudny, ale bohaterce udaje się nawiązać szczerą relację z babcią, która doprowadza do wzmocnienia samooceny dziewczynki. Film - wielokrotnie nagradzany - porusza temat starości, choroby i relacji międzypokoleniowej. "Dedykowany jest uczniom szkoły podstawowej" - mówi filmoznawczyni Kaja Łuczyńska, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

Filonek Bezogonek

 • access_time 00:05:52
 • calendar_today Niedziela, 2021.02.28
O przygodach Filonka Bezogonka czytamy od 1939 roku. Jednak dopiero teraz, 12 lutego pojawiła się ekranizacja przygód Filonka w klasycznej animacji. To film o akceptowaniu odmienności, o potrzebie solidarności i niesieniu pomocy - przekonuje Kaja Łuczyńska, filmoznaczyni, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

"Wyprawa na Księżyc"

 • access_time 00:05:58
 • calendar_today Niedziela, 2021.02.07
"Wyprawa na Księżyc" to film animowany dotykający tematu żałoby i radzenia sobie z traumą. To amerykańsko - chińska koprodukcja, która spotkała się z falą krytyki. Pomimo tego warto obejrzeć ten film ze względu na treść i animację - przekonuje Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

Kosmiczna przygoda

 • access_time 00:05:27
 • calendar_today Niedziela, 2021.01.17
"Solan i Ludwik. Misja księżyc" to film, który światową premierę miał 21. września 2018 roku. Ten norweski film zaskakuje lalkową animacją i treścią bez nadmiernych bodźców. Wioletta Gawlik o przygodach Solana i Ludwika rozmawia z Kają Łuczyńską, filmoznawczynią.

"Łowcy czarownic"

 • access_time 00:06:22
 • calendar_today Środa, 2021.01.06
"Łowcy czarownic" to familijny film aktorski koprodukcji serbsko - macedońskiej, którego reżyserem jest Raško Miljković. Porusza on temat dzieci z niepełnosprawnościami, które potrafią odnaleźć w sobie własną supermoc. To film, który pokazuje, jak dzieci mogą poradzić sobie z wyzwaniami takimi jak rozstanie rodziców. W jaki sposób reżyserowi udaje się przekazać tak ważne treści i zainteresować filmem młodego widza? O to Wioletta Gawlik pyta Kaję Łuczyńską, filmoznawczynię. 6kacikWWW q www

Królowa Śniegu - baśń, która rozpala wyobraźnię

 • access_time 00:02:35
 • calendar_today Niedziela, 2020.12.13
W jaki sposób dziś dzieci odbierają baśń Andersena napisaną w 1844 roku? Czy marzą o prawdziwej zimie? Czy rozumieją, że przyjaźń wymaga czasem wysiłku i dalekiej podróży? Marzena Florkowska rozmawia na ten temat z Zosią.

"Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka"

 • access_time 00:05:44
 • calendar_today Niedziela, 2020.11.29
Film "Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka" jest pełną ciepła i uroku świąteczną opowieścią o sile przyjaźni. To prosta, lecz niebanalna historia o tym, co w świętach jest najważniejsze. Krnąbrny kot Findus marzy o najpiękniejszej gwiazdce, ale niesprzyjające okoliczności powodują, że duch Bożego Narodzenia jest zagrożony. Czy uda mu się zrealizować marzenia? O to Wioletta Gawlik pyta filmoznawczynię, Kaję Łuczyńską.

Naprzód

 • access_time 00:06:09
 • calendar_today Niedziela, 2020.11.08
"Naprzód" w reżyserii Dana Scanlona z 2020 roku to film, który pozwala uwierzyć w czary. Janko i Bogdan, dwóch nastoletnich braci elfów postanawia zbadać, czy magia wciąż istnieje. Chłopcy otrzymują na 16. urodziny Janka zaklęcie, dzięki któremu będą mogli przywołać do życia swojego nieżyjącego tatę. Uda się im to jednak tylko połowicznie. "To nie jest najlepszy film Pixara, ale warto go obejrzeć" - przekonuje Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

"Halvdan, prawie wiking"

 • access_time 00:03:47
 • calendar_today Niedziela, 2020.10.18
„Halvdan – prawie wiking” to aktorski film, którego polska premiera miała miejsce 9 października. Powstał on na podstawie książek uwielbianego w Polsce Martina Widmarka. Seria o Halvdanie i jego przygodach, wydana przez wydawnictwo Mamania, znalazła rzesze fanów i zyskała miano bestsellerów dla dzieci. Jaka jest adaptacja filmowa? O to Wioletta Gawlik pyta Kaję Łuczyńską, filmoznawczynię.

"Cudowny chłopak"

 • access_time 00:04:59
 • calendar_today Niedziela, 2020.10.04
"Cudowny chłopak" to film familijny z 2017 roku. Główny bohater, Auggie od urodzenia ma zdeformowaną twarz. W nowej szkole chłopiec chce udowodnić rówieśnikom, że piękno to więcej niż wygląd. "Ten wzrusza, ale i bawi" - mówi Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

“Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”

 • access_time 00:04:33
 • calendar_today Niedziela, 2020.09.20
“Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” to animacja, która premierę polską miała 11 września 2020 roku. To film o tym, jak stado niedźwiedzi, pod przywództwem swojego króla, wyrusza na poszukiwanie porwanego przez ludzi królewskiego syna. Zwierzęta trafiają do ludzkiej krainy, która nie jest im przyjazna. Czy te dwa różniące się światy uda się pogodzić? Opowiada o tym Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

"Ratatuj"

 • access_time 00:04:57
 • calendar_today Niedziela, 2020.08.09
Szczurek Remy ma absolutny węch i wyrafinowany smak, a gotowanie dla niego jest sztuką. Odstaje od reszty szczurzej rodziny, dlatego gdy samotnie ląduje w Paryżu, postanawia spełnić marzenie o byciu prawdziwym kucharzem. Film "Ratatuj" z 2007 roku otrzymał pięć nominacji do Oscara, z czego zwyciężył w kategorii „najlepszy pełnometrażowy film animowany” w 2007 r. Do obejrzenia zachęca Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

"Podniebna podróż Kiki"

 • access_time 00:06:34
 • calendar_today Niedziela, 2020.08.02
"Podniebna podróż Kiki" to japońska produkcja filmowa z 1989 roku. Opowiada historię 13 - letniej czarownicy Kiki, która w Noc Odejścia musi się usamodzielnić i rozpocząć nowe życie w obcym mieście. Docelowo wybiera Koriko - miasto łączące elementy Lizbony, Paryża, San Francisco i Mediolanu i w nim postanawia założyć firmę kurierską. W końcu świetnie lata na miotle. "To film o dorastaniu i radzeniu sobie z porażkami" - mówi Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

"Wielka wyprawa Molly"

 • access_time 00:05:40
 • calendar_today Niedziela, 2020.07.26
"Wielka wyprawa Molly" to animacja, która opowiada historię małej, wesołej i beztroskiej potworzycy Molly. Bohaterka spędza czas na zabawie ze swoim najlepszym przyjacielem Edisonem, mieszkając z rodzicami w kolorowym i zwariowanym Potworowie. Rodzina spodziewa się kolejnego dziecka, więc Molly przygotowuje się do nowej roli - starszej siostry. Wyrusza w podróż, która uczy ją samodzielności. Rozmawiają Wioletta Gawlik i Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni.

"Tajemniczy świat Arrietty"

 • access_time 00:05:15
 • calendar_today Niedziela, 2020.07.19
"Tajemniczy świat Arrietty" - japońska adaptacja książki "Pożyczalscy" została nagrodzona Nagrodą Japońskiej Akademii Filmowej za rok 2010 w kategorii najlepszy film animowany. Była także najbardziej dochodowym japońskim filmem 2010 roku pod względem wpływów z wyświetlania w rodzimych kinach. "Treść, animacja i muzyka wpłynęły na ten sukces" - przekonuje Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

"Jakub, Mimmi i gadające psy"

 • access_time 00:04:25
 • calendar_today Niedziela, 2020.06.14
Animacja koprodukcji polsko - łotewskiej z 2019 "Jakub, Mimmi i gadające psy" została ubiegłorocznym laureatem 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego – Kino Dzieci. Jury zachwyciło się uniwersalnym przekazem, który porusza m.in. wątki ekologiczne. Na uwagę zasługuje też technika wykonania filmu - cut - out. O przygodach dwójki małych bohaterów żyjących w Maskaczce rozmawiają Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni i Wioletta Gawlik.

"Alladyn"

 • access_time 00:04:58
 • calendar_today Niedziela, 2020.05.31
Filmowa wersja "Alladyna" z 2019 roku różni się od animowanego oryginału. Aktorska wersja jest pełna żywych barw, kolorowego orientu i pięknych rytmów. Estetycznie nawiązuje do bollywoodzkich filmów, które łączą akcję, taniec, romans. "Warto obejrzeć filmowego Alladyna" - mówi Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni, z którą rozmawia Wioletta Gawlik

"Mała Stopa"

 • access_time 00:04:47
 • calendar_today Niedziela, 2020.05.17
Chyba wszyscy znają opowieści o straszliwym, górskim potworze, czyli Wielkiej Stopie. To ogromnych rozmiarów, włochate, białe monstrum, które najczęściej straszyło ludzi w górach. Wioletta Gawlik i Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni zapraszają na spotkanie z filmem animowanym "Mała stopa" z 2018 roku.

"Mały książę"

 • access_time 00:08:57
 • calendar_today Niedziela, 2020.05.03
"Mały książę" to opowiastka filozoficzna autorstwa Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Choć ukazała się w 1943 w Nowym Jorku , do dziś podbija serca czytelników niemal na całym świecie. W 2015 Mark Osborne zekranizował "Małego księcia", uzupełniając o współczesne wątki. O filmowym "Małym księciu" rozmawiają Wioletta Gawlik i Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni.

 

Mustang: Duch wolności

 • access_time 00:02:23
 • calendar_today Niedziela, 2020.04.26
Mustang: Duch wolności - ten film poleca Zosia. Jak wiele dzieci uwielbia konie i marzy o tym, by kiedyś na koniu mogła jeździć. A przygody trzech przyjaciółek potrafią być fascynujące.. Zosia była gościem Marzeny Florkowskiej

Akademia Pana Kleksa

 • access_time 00:05:07
 • calendar_today Niedziela, 2020.04.19
W tym roku mija 37 lat od premiery "Akademii Pana Kleksa" - kultowego filmu Krzysztofa Gradowskiego z Piotrem Fronczewskim w tytułowej roli. Film znalazł się w dziesiątce polskich rekordzistów - frekwencja na poziomie 14 mln sprzedanych biletów plasuje go na szóstym miejscu pod względem liczby widzów w polskich kinach w okresie przed 1989 rokiem. Dziś Kleks nadal bawi, uczy i wzrusza, pomimo że istnieje wiele filmów fantasy o podobnej treści. O fenomenie "Akademii Pana Kleksa" Wioletta Gawlik rozmawia z Kają Łuczyńską, filmoznawczynią.

 

Baranek Shaun

 • access_time 00:05:09
 • calendar_today Poniedziałek, 2020.04.13
W Wielkanocny Poniedziałek zapraszamy na serial animowany, w którym głównym bohaterem jest baranek. Baranek Shoun to postać stworzona przez Nicka Parka na potrzeby filmu animowanego pod tytułem Wallace i Gromit. Z czasem stał się głównym bohaterem serialu, a później filmu pełnometrażowego. Baranek Soun w plastelinowej animacji i z przyjazną fabułą zaprasza przed ekrany przede wszystkim małe dzieci - mówi Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

"Przytul mnie"

 • access_time 00:04:59
 • calendar_today Niedziela, 2020.04.05
W czasie epidemii potrzeba czułości, wsparcia, ale i dobrej rozrywki dla najmłodszych. Wielu wrażeń dostarczy serial animowany "Przytul mnie" z 2016 roku. To opowieści o przygodach charyzmatycznego a przy tym nieco niezdarnego Tatusia oraz energetycznego Misia. Bohaterowie uczą najmłodszych pomagania innym, okazywania uczyć, a przede wszystkim bawią. Serial dedykowany jest najmłodszym dzieciom. O szczegółach w cyklu "Kącik muzyki filmowej" Wioletta Gawlik rozmawia z Kają Łuczyńską, filmoznawczynią.

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai

 • access_time 00:06:03
 • calendar_today Niedziela, 2020.03.22
Para młodych detektywów Lasse i Maja jest znana młodym miłośnikom zagadek. To bohaterowie szwedzkiej serii książek dla dzieci napisanych przez Martina Widmarka, a zilustrowanych przez Helenę Willis. Ich przygody można też oglądać na ekranie, dlatego w cyklu "Kącik muzyki filmowej" Wioletta Gawlik rozmawia na ich temat z Kają Łuczyńską, filmoznawczynią.

"AfryKamera dla dzieci i młodzieży"

 • access_time 00:01:15
 • calendar_today Niedziela, 2020.02.23
Od 21 do 27 lutego w Kinie Pod Baranami odbywa się Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera. To przegląd kina afrykańskiego, który pozwala polskim widzom spojrzeć na Afrykę z perspektywy jej mieszkańców. Na ekranie pojawią się filmy z rozmaitych zakątków kontynentu, m.in. Sudanu, Maroka, Kenii, Tunezji, Tunezji, RPA i Ghany. Nie zabraknie filmów także dla najmłodszych kinomanów. O tych, których młodzi widzowie nie mogą przeoczyć, rozmawiają Wioletta Gawlik i Ola Starmach z Kina Pod Baranami.

Kacper i Emma. Najlepsi przyjaciele

 • access_time 00:04:55
 • calendar_today Niedziela, 2020.02.02
"Kacper i Emma" to norweski film familijny. Fabuła mówi o przyjaźni dwójki przedszkolaków, która pomaga pokonać im codzienne trudności. W filmie przeplatają się sceny aktorskie i animowane - podobnie jest z muzyką, która przybiera formę musicalową. O szczegółach Wioletta Gawlik rozmawia z Kają Łuczyńską, filmoznawczynią.

Nasz dziadzio

 • access_time 00:03:55
 • calendar_today Niedziela, 2020.01.19
Nie ma nic przyjemniejszego, niż usiąść wygodnie i zanurzyć się w opowieściach dziadzia z czasów jego młodości. Można też posłuchać opowieści dziadka mówiącego z ekranu kinowego. "Nasz dziadzio" to serial animowany wyprodukowany przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. To jedno z pięciu studiów animacji, w których powstały takie filmy animowane jak Reksio, Bolek i Lolek, Koziołeczek. Na ich temat Wioletta Gawlik rozmawia z Kają Łuczyńską, filmoznawczynią.

Ekspres polarny

 • access_time 00:04:16
 • calendar_today Poniedziałek, 2020.01.06
Ekspres polarny to historia 8-letniego chłopca, który nie wierzy w istnienie św. Mikołaja. W noc wigilijną ekspres polarny zabiera go na Biegun Północny w myśl zasady - uwierzyć znaczy zobaczyć. Treść, technologia, ale i muzyka stanowią o jakości tego filmu animowanego - mówi Wioletcie Gawlik Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni.

Opowieść wigilijna

 • access_time 00:04:51
 • calendar_today Niedziela, 2019.12.29
"Opowieść wigilijna" z 2009 roku to film animowany, familijny, który warto obejrzeć w święta. Zachwyca treścią - adaptacją opowiadania Charlesa Dickensa, animacją komputerową oraz muzyką - przekonuje Kaja Łuczyńska, filmoznawczyni, z którą rozmawia Wioletta Gawlik.

Czarodziejskie święta Franklina

 • access_time 00:01:52
 • calendar_today Niedziela, 2019.12.22
Wspólne oglądanie bajek w okresie świątecznym, powroty do dzieciństwa, wspomnienia i wzruszenia, pewien rytuał. Jednym z takich filmów jest dla Agnieszki świąteczna edycja przygód Franklina.

 

Kraina lodu II

 • access_time 00:03:52
 • calendar_today Niedziela, 2019.12.15
Na ekranach kin gości "Kraina lodu II". To film animowany produkcji Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures, który opowiada o losach dzielnej Elsy. Czy II część jest lepsza od pierwszej? Jaka jest wartość artystyczna tego filmu? Co tworzy ścieżkę dźwiękową? Na te pytania odpowiedzi szuka Wioletta Gawlik w rozmowie z Kają Łuczyńską, filmoznawczynią.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

 • access_time 00:03:05
 • calendar_today Niedziela, 2019.12.01
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków to film wyprodukowany przez wytwórnię Walta Disneya w 1937 roku, premiera polskiej wersji językowej odbyła się 5 października 1938 w warszawskim kinie Palladium. Do powstania filmu przyczyniło się 750 artystów, którzy przygotowali około miliona rysunków. W filmie wykorzystano jedną czwartą z nich. Niezwykłe kolory i odcienie to zasługa pracy chemików, którzy w specjalnym laboratorium mieszali podstawowe kolory z tysiącem pięciuset innymi kolorami i odcieniami. Muzykę do filmu skomponował mi.in. Frank Churchill.

Dzieci i także nastolatkowie do tej pory zachwyceni sa samym filmem, ale także muzyka. Marzena Florkowska rozmawiała z dziećmi i z 20-letnią Agnieszką.

 

Muzyka w filmie niemym

 • access_time 00:05:12
 • calendar_today Niedziela, 2019.11.24
Mistrzowie komedii w towarzystwie muzyki na żywo pojawią się na 20. Festiwalu Filmu Niemego, który rozpocznie się 5 grudnia w Krakowie i potrwa do 8 grudnia. Filmy pokazywane będą w salach Kina Pod Baranami i w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W dzisiejszym cyklu "Kącik muzyki filmowej" Wioletta Gawlik w rozmowie z Marynią Gierat i Olą Starmach z Kina Pod Baranami rozmawia o muzyce w filmie niemym i kreskówkach, które w pierwotnej wersji także były nieme.

Szatan z VII klasy

 • access_time 00:02:08
 • calendar_today Niedziela, 2019.11.10
Słowa - Ludwik Jerzy Kern, muzyka - Witold Krzemieński - dzięki tym twórcom przenosimy się muzycznie w świat filmu "Szatan z VII klasy" , i jednego z przebojów "Lato, lato, lato czeka". Rozmawiają Piotr Chronowski i Marzena Florkowska

 

Księżniczka Mononoke

 • access_time 00:05:00
 • calendar_today Niedziela, 2019.11.03
Japonia ma spory wpływ na produkcję seriali animowanych. W Japonii m.in. powstał serial "Muminki" nakręcony na podstawie książek i komiksów fińskiej pisarki Tove Jansson oraz serial “Mała księżniczka” opowiadający o losach małej Sary, którą pracujący w Indiach tata umieścił w internacie. W Japonii także nakręcony został pełnometrażowy film anime "Księżniczka Mononoke" w reżyserii Hayao Miyazakiego, którego premiera miała miejsce 12 lipca 1997 r. O "Księżniczce Mononoke" i jej ścieżce filmowej opowiada Krzysztof Siwoń, filmoznawca z Uniwersytetu Jagiellońskiego, z którym rozmawia Wioletta Gawlik.

Basia 3

 • access_time 00:03:54
 • calendar_today Niedziela, 2019.10.27
Nowe przygody pięcioletniej Basi - to film, na który czekają najmłodsi - i stąd spotkanie wokół tych zabawnych przygód. Z Olą Starmach, filmoznawczynią, rozmawia Marzena Florkowska

 

Toy Story

 • access_time 00:05:29
 • calendar_today Niedziela, 2019.10.13
W Kąciku muzyki filmowej dziś ścieżka dźwiękowa z filmu Toy Story. To bardzo popularna animacja o przygodach zabawek Andy`ego – kowboja Chudego i astronauty Buzza. Co wpłynęło na tę popularność, skoro w tym roku w wakacje pojawiła się czwarta część filmu? Jakość, fabuła, a może muzyka? Tego dowiemy się z rozmowy Wioletty Gawlik z Krzysztofem Siwoniem, filmoznawcą z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Film widziany okiem dziecka

 • access_time 00:03:35
 • calendar_today Niedziela, 2019.09.29
10-letni Antoni Szczeklik statystował w filmie "Piłsudski". To była niezwykła przygoda, a dla nas okazja do spojrzenia na produkcję filmową oczami dziecka. Rąbka tajemnicy uchylił Marzenie Florkowskiej

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

 • access_time 00:04:14
 • calendar_today Niedziela, 2019.09.22
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci daje możliwość obejrzenia wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi i produkcyjnymi. Festiwal odbywa się w dniach 21-29 września w 22 miastach w Polsce. W Krakowie Kino Pod Baranami prezentuje w ramach festiwalu 9 filmów. O jednym z nich - "Klarze Muu!" ze szczególnym uwzględnieniem ścieżki filmowej - rozmawiają Wioletta Gawlik i Wojciech Kampa z Kina Pod Baranami.

Międzypokoleniowa muzyka z serialu "Stranger Things"

 • access_time 00:04:25
 • calendar_today Niedziela, 2019.09.15
"Stranger Things" to serial oglądany z wypiekami na twarzy głównie przez nastolatki, ale nie tylko. A muzyka jest międzypokoleniowa. Gościem Marzeny Florkowskiej jest Piotr Chronowski.