Radio Kraków

Rusz się!


RSS Spotify Google Podcast

Chcesz aktywnie spędzać wolny czas i żyć zdrowo? Chcesz poćwiczyć, ale nie wiesz jak? A może brakuje Ci motywacji? Radio Kraków pomoże podjąć wyzwanie i zadbać o Twoją kondycję fizyczną!

Podcasty

Smowey , czyli zielone światło dla zdrowia

Dr Joanna Gradek , dydaktyk z krakowskiej AWF jest entuzjastką wynalazku , pomagającego w ćwiczeniach fizycznych i usprawnianiu chętnych bez ograniczeń wiekowych. Do rozmowy zaprosił Ją Grzegorz Bernasik

Squash? Łatwy początek i...szansa postepów!

Marek Januszkiewicz z klubu Squash 4U (w 14 rocznice powstania), zachęca by wejść "do klatki". Uroki gry sprawdzał na własnej skórze Grzegorz Bernasik...

Co zbudujemy na "Męskim Ego"?

O męskim brzuchu , czyli pożądanym , umięśnionym "kaloryferze" miast nieciekawej 'oponki" słów kilka...Od trenerki fitness - Karoliny Sitkowskiej z którą rozmawiał Grzegorz Bernasik

"Z tą tozgrzewką wszyscy mamy na pieńku"

Fizjoterapeutka - Agnieszka Wnuk-Scardaccione poprowadzi nas poprzez prawdy i mity dotyczące rozgrzewki. Gościa podejmował Grzegorz Bernasik

"Powinniśmy słuchać naszej GÓRY", przypominają Przyjaciele Kasprowego Wierchu

Marek Gajewski i Krzysztof Myszkowski reprezentowali w Radiu Kraków "Rodzinę Przyjaciół Kasprowego Wierchu". Gości podejmował Grzegorz Bernasik, a choć tym razem wątki rekreacyjne nie były tu na pierwszym planie, nie mogło ich zabraknąć.

Magda Migalska-Grega : "na odtrutkę zdalnym pracom przy komputerze"

Nikt Cie tak nie zmobilizuje do regularnego ruchu jak... znajomy z pracy. O firmowym "team spirit" i wspólnym wysiłku z uśmiechem na ustach!

Nie tylko slow jogging..

Krakowska Akademia Wychowania Fizycznego jest uczestnikiem projektu w ramach tzw. Funduszu Wyszeradzkiego Green PE Project . Ma on oczywiście związek z aktywnością fizyczną i zdrowiem.

Żagle - choć do morza daleko , nie są odległe!

Jan Doniec żegluje od dziecka. Rywalizacje sportową zaczynał w klasie Optimist. Teraz jednak poza aktywnym żeglowaniem jest także dziennikarzem żeglarskim, filmowcem, OnBoard Reporterem, programistą i studentem informatyki.

Aerobik sportowy - taniec, ruch i ...radość

Grupa trenująca pod sztandarem AZS Kraków zaprasza!

To juz czas rowerów!

Justyna Sikorska namawia do : ubrania kasku, wyjazdu na wycieczkę i... wydłużaniu dystansów!

Tomasz Owerko :"Na początku były spacery na nartach"

Tomasz Owarko - instruktor narciarstwa wysokogórskiego , był naszym przewodnikiem podczas, ( a nawet przed postawieniem) pierwszego kroku w wyższe partie gór. Towarzyszył mu z mikrofonem - Grzegorz Bernasik

Bezpieczeństwo na rowerze, deskorolce i rolkach

 • Brak nazwy
 • access_time 04:23:00
 • calendar_today Sobota, 2024.03.02
Tylko aktywność, która nie kończy się kontuzją, może sprawiać przyjemność. W czasie dynamicznego rozwoju sportów miejskich, o właściwym zachowaniu w skateparku mówi Łukasz Gawąd, założyciel i prezes Fundacji Kultury Deskorolki oraz organizator YOO Festiwalu Sportów Miejskich w Krakowie.

Biegi na orientację - ćwiczenie ciała i umysłu

 • Brak nazwy
 • access_time 05:17:00
 • calendar_today Sobota, 2024.02.24
Biegi na orientację lączą wysiłek fizyczny z umysłowym. Dodatkowo dają też umiejętność na przykład korzystania z mapy i poznawania nawet własnego, z pozoru dobrze znanego terenu. 16. marca szykuje się 1. edycja biegu "Z mapą przez Kraków". O tym jak się do niej przygotować opowiadają organizatorzy zawodów, Kordian Pisarek i Adam Sobieraj.

Odpowiedzialnie z chłodem

 • Brak nazwy
 • access_time 05:17:00
 • calendar_today Sobota, 2024.02.17
Kontrolowana ekspozycja na zimno to nie tylko morsowanie. Nie musi polegać na wchodzeniu do zimnej wody. W tej aktywności chodzi przede wszystkim o odpowiednie, stopniowe i mądre oswajanie się z niskimi temperaturami. Całość uzupełniają jeszcze praca nad oddechem oraz właściwe nastawienie mentalne. A opowiada o tym Martin Petrus instruktor freedivingu i trener jogi.

Na ferie w góry

 • Brak nazwy
 • access_time 04:42:00
 • calendar_today Sobota, 2024.02.10
W programie "Rusz się" tym razem o tym, jak bezpiecznie zorganizować wycieczkę w góry. Niekoniecznie w czasie zimowych ferii. Naszą ekspertką jest Maria Kozłowska z Zespołu Aktywnej Edukacji Tatrzańskiego Parlku Narodowego.

Przygotowania do kolarskiego sezonu

 • Brak nazwy
 • access_time 05:34:00
 • calendar_today Sobota, 2024.01.27
Zima od dawna nie jest przeszkodą dla rowerzystów, ale jeśli jeździ się bardziej profesjonalnie i "na sportowo", to ta pora roku jest mniej sprzyjająca. Ale to wcale nie musi być martwy okres w kolarskim kalendarzu. Czy tak jest rzeczywiście? Jak właściwie przygotować się do ponownego usadowienia na siodełku? Jak zadbać o swój sprzęt? Porad udziel prezes Stowarzyszenia Kub 80 Rowerów Kraków Mirosław Kosowski.

Kultowy palant - z podwórka na ogólnopolskie zawody

 • Brak nazwy
 • access_time 05:19:00
 • calendar_today Sobota, 2024.01.20
Można wziąć udział w naborze i za dwa miesiące wystartować w ogólnopolskich zawodach. Klub Sportowy Polskie Stowarzyszenie Palantowe Kraków zaprasza wszystkich zainteresowanych kultową, podwórkową dyscypliną. Wszystkimi potrzebnymi informacjami dzielą się z nami Łukasz Szymborski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Palantowego oraz Bartłomiej Długosz, prezes PSPal Kraków.

Boulderowy problem

 • Brak nazwy
 • access_time 05:34:00
 • calendar_today Sobota, 2024.01.13
Problem. Ten boulderowy nie oznacza niczego złego. Jest zwyczajnie ustawieniem chwytów na ścianie wspinaczkowej, przygotowanym do pokonania. I z takimi właśnie problemami zmierzą się uczestnicy zawodów MOOD MASTERS. Od 1. do 4. lutego będą mogli się wspinać, spędzać wspólnie czas i wymieniać doświadczeniami. Lista zapisów otwarta jest dla każdego. O imprezie opowiada jeden z jej organizatorów Jakub Buksiński.

Morsowanie to duża przyjemność

 • Brak nazwy
 • access_time 00:05:27
 • calendar_today Sobota, 2023.12.16
Wydaje się, że jest autotorturą, bo trzeba w niskiej temperaturze rozebrać się do stroju kąpielowego i wskoczyć do zimnej wody. Ci, którzy jednak spróbowali tego eksperymentu, przekonują, że można czerpać z tego rodzaju rozrywki niezwykłą przyjemność. O tym jak morsować i z kim to robić opowiadają amatorzy zimowych kąpieli Marcin Żwiński i Kuba Szczęśniak z Krakowskiego Klubu Morsów "Kaloryfer".

Powiew lata w zimie, czyli tenis plażowy

 • Brak nazwy
 • access_time 05:01:00
 • calendar_today Sobota, 2023.12.09
Polacy chętnie jako aktywność wybierają tenis. Co jednak się stanie jeśli twardą nawierzchnię zastąpimy piaskiem, naciąg w rakiecie twardą, chropowatą, odpowiednio nawierconą powierzchnią, a siatkę podniesiemy na nieco większą wysokość? I poczujemy wakacyjną atmosferę w środku zimy? Sekrety plażowej odmiany tenisa zdradzi drużynowy wicemistrz świata z 2019 roku, założyciel, trener i zawodnik klubu Beach Tenis Kraków, Michał Więcek.